Spring naar inhoud

Op De Vlucht: De Aarde Een Barbecue

09/09/2015

SinéMensuel

In het septembernummer van Siné Mensuel overheerst, hoe kan het ook anders, de aandacht voor de vluchtelingenproblematiek, de positie van migranten, de misère in het kwadraat voor de minderjarige migranten. Het bestaan van grenzen weet wat.

Op het woord migrant wordt op de voorkant van het nieuwe nummer gevarieerd. ‘Mi-grand’ (half-groot) spreekt men uit als het woord ‘migrant’. Hier wordt gewezen naar Sarkozy (die met zijn hoge hakken een beetje langer hoopt te zijn). Hij doet opnieuw een gooi naar het Franse presidentschap, waarbij hij zich ideologisch dicht in de buurt van het Front National ophoudt. Hij is de enige die op straat wordt gezet door Siné Mensuel:

Voorkant.Sine

Kruisverhoor

Verschillende teksten behandelen met name de traumatische positie van minderjarige vluchtelingen, maar ook treft men een interview aan met iemand die buiten de wet om migranten helpt. Hij citeert een migrant die tegen een ME’er zei: ‘Ik ben door de woestijn gekomen, ik heb in de gevangenis gezeten, ben gemarteld, en nu ben jij het niet, met je hele uitrusting, die mij bang gaat maken’. Overigens kan het bij het indienen van een asielverzoek toegaan als een intimiderend kruisverhoor:

Kruisverhoor

‘In mijn land is mijn leven bedreigd…’  tss tss  ‘Oh ja?…En wat maakt dat u gelooft dat het hier beter gaat?’

Antwoord!!

Barbecue

‘De aarde, die grote barbecue’. Onder die titel presenteert Siné Mensuel de eerste bijdrage over het komende spektakel van de COP21: de 21ste klimaattop in Parijs, eind 2015. Het organiseren ervan is begroot op 170 miljoen euro. Er was nog een gat van 34 miljoen te dekken. Daarvoor is beroep gedaan op het particuliere bedrijfsleven, dat zich druk bezighoudt met de opwarming van de aarde. Dat zal wel lukken. Als de top een mislukking wordt, gaat men door. En omdat ‘er niet voldoende is voor iedereen’, zullen de mensen gaan doen waar ze erg goed in zijn: oorlogvoeren.

Oorlog

‘…dit alles gaat eindigen in oorlog!…’

‘…dat komt goed uit! Ik handel in wapens!’

Pariteitsprobleem

Af en toe zijn er berichten dat de pariteit in plaatsbezetting man / vrouw aan de top niet echt op schiet:

Pariteit

‘Wij hebben een pariteitsprobleem, we zijn met 51 mannen tegen 3 vrouwen!’

‘Dan zullen de 24 mannen die teveel zijn zich moeten laten opereren!’

Dat was het nieuws vandaag!

Nieuws

 

SINÉ MENSUEL nummer 45, september 2015, 32 blz., prijs 5,50 euro.

[Beeldmateriaal overgenomen uit het besproken nummer van Siné Mensuel.]

 

 

Advertentie
No comments yet

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: