Spring naar inhoud

Iedereen Heeft Een Hekel Aan Macron

16/02/2020

Iedereen? Neen, de Franse superrijken zijn wel tevreden met hem. Als het aan Macron ligt wordt de kloof tussen arm en rijk vergroot. De woede onder de niet-rijken zal eveneens toenemen. Wat dan te wachten staat, valt niet te voorspellen. Of misschien wel, als we de voorkant bekijken van het nieuwe nummer van Siné Mensuel (nr. 94, februari 2020):

Repressieve staat

Het maandelijkse vraaggesprek vindt plaats met de Franse advocaat Raphaël Kempf. Het wordt gehouden mede naar aanleiding van zijn boek Vijanden van de staat, De worgwetten, Van anarchisten tot terroristen (Paris, 2019). Hij staat demonstranten en activisten bij, slachtoffers van de repressieve staat. De balans van de afgelopen maanden is nog maar net opgemaakt: twee mensen gedood, 700 gewond, 25 ogen uitgerukt, een aantal handen afgerukt, kaken verbrijzeld, dat alles vanwege politieoptreden in Frankrijk… Het vraaggesprek heeft als titel ‘Politie en justitie, de gewapende arm van een repressieve staat’. Siné Mensuel is een satirisch tijdschrift, maar hier is niets om te lachen… Een droge constatering van Kempf: ‘De genomen maatregelen tegen het terrorisme maken niet dat het wordt verhinderd’.

‘Schrijf maar op: ‘De dader is niet te identificeren’’.

 

Spoedeisende hulp?

Op de spoedeisende hulp in een ziekenhuis moet je niet terecht komen, leert Patrick Pelloux, zelf spoedeisende hulp arts, in zijn rubriek in Siné Mensuel:

‘De analyses wijzen een ernstig tekort aan geld uit’.

 

Hoe het nu met de pensioenen zit in Frankrijk?

Wel, wat dat onderwerp aangaat zet Macron er de pas in:

Pensioenhervorming

Macron: Hoezo, ‘Een weg banen door machtsvertoon’?

[ThH]

Siné Mensuel, nr. 94, februari 2020, 32 blz., prijs 6,50 euro.

[Beeldmateriaal overgenomen uit het besproken nummer van Siné Mensuel.]

Advertentie
No comments yet

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

%d bloggers liken dit: